longital

З 1 до 25 травня Україною подорожуватиме словацький електронно-експериментальний гурт Longital.

Дует делікатно поєднує елементи джазу, блюзу, world music з електронікою. Їх музика багатобарвна, експресивно-меланхолійна, і в той же час вокал Шіни – пронизує своєю глибиною.

За десять років музиканти встигли змінити назву гурту з Dlhe Diely на Longital – назву історичної місцевості в Братиславі, де мешкають музиканти. Це місце – перехрестя трьох культур, оточене кордоном з трьома країнами.

Даніель Салонтай і Шіна зустрілися 1997 року в США. Кожен мав там свій проект – вона працювала над графічним дизайном, а він – на стажуванні. Разом вони повернулися до Словаччини, а декількома роками пізніше почали створювати спільний музичний проект.

«Концерти Longital ніщо інше як поетично-замріяна подорож до невідомих і дивних країн. Не бачите віолончелі на сцені? Нічого дивного, це гітара, на якій Дано грає смичком», – пишуть критики про гурт.

Після перших записів Longital заснував власний лейбл Slnko Records, який є чи не одним з найбільших незалежних лейблів Словаччини.

Longital вже неодноразово був учасником фестивалів у США, Великобританії, Ірландії, Угорщині, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Франції, Польщі.

Альбоми:
Longital – Teraz (2010), Gloria (2008), Vyprava/Voyage (2006), Sveta diely/Continents (2004)
Dlhe diely – Šina In Virgo (2003), Tu (2002), Šinadisk (2001), September (2001)

www.longital.com
www.myspace.com/longital

www.youtube.com/longital

comments
 

Comments are closed.