Vojtech Prochazka Trio – спільний проект чеха Войтеха Прохазки з двома норвезькими музикантами. Гурт стартував у 2008 році, перш за все, як джазове тріо, коли Прохазка приїхав до Норвегії на навчання і познайомився із Адріаном і Торе, добре відомими перформансистами.

Войтех пише музику до німого кіно, Адріан і Торе співпрацюють з відомими французькими музикантами, а також кожен із них має декілька окремих проектів. Гурт також працює над музикою до німого кіно «Людина з кіноапаратом» (1929) Дзиги Вертова.

Проте вже давно музиканти в постійному пошуку нового саунду. Маючи за основу клавішне соло музиканти постійно експериментують з різними інструментами, додаючи електроніку. Зараз музиканти використовують іграшковий синтезатор, електричний орган, бас-гітару та ударні.

З 2010 року «Vojtech Prochazka Trio» створюють новий для себе формат живих виступів – вони починають грати абсолютно імпровізаційні концерти, які самі по собі вже є неповторними і унікальними. Запис з одного із таких концертів буде виданий у 2012 під назвою “Red Red White Red”.

«Рояль звучить як арфа, іграшки, або марімба… Дух Джона Кейджа точно літає десь поруч. Тріо веде діалог з глядачеами, який в той же час поза межами будь-яких жанрів і музики в традиційному її розумінні».

Перший їх альбом «Amoeba’s Dance» також отримав позитивні відгуки критиків.

«Гра всіх трьох музикантів абсолютно нетрадиційна. Темна, загадкова, повна зростаючої напруги музика абсолютно поглинає увагу і не відпускає аж до останнього».

«Vojtech Prochazka Trio» постійні учасники фестивалів по всьому світу – Jazz Fest Brno, Natt Jazz Bergen, Jazzinec Trutnov, а також фестивалів Франції, Швеції, Польщі, Німеччини, Словаччини та ін.

Послухати: http://soundcloud.com/vojtechprochazkatrio/
http://www.myspace.com/vojtechprochazkatrio

Розклад туру:
26 серпня – Київ, Фестиваль-ресторація «Диван» (Бессарабська, 2а), 20:00
27 серпня – Донецьк, «Gung’Ю’bazz Bar» (Шевченко, 3)
28 серпня – Дніпропетровськ, Арт-центр «Квартира» (Красна пл., 1)
29 серпня – Коктебель, JazzKoktebel

Організатори: Чеський центр у Києві, NaturalEast (naturaleast.net)

comments
 

Напишіть відгук